| وبلاگ یکان |

| وبلاگ یکان | - دانلود جدیدترین فیلم ها و مطالب سایت یکان

بر اساس گزارشهای دریافتی از دیگر استان‌هاي افغانستان نیز حضور مردم در پای صندوق‌هاي رای قبل از آغاز بکار این مراکز گسترده بوده است. آگاهان سیاسی و کارشناسان حضور مردم را بیش از تصور و انتظار پیش بینی شده دانستند و تاکید کردند حضور در این دروه انتخابات افغانستان بی نظیر بوده است. تدابیر شدید امنیتی در شهر کابل اتخاذ شده است و رای دهندگان پس از بازرسی بدنی دقیق وارد حوزه‌ها مي‌شوند و پس از انداختن رای خود باید سریعا از حوزه خارج شوند.

 
ماموران ویژه امنیتی نیز در اقصی نقاط شهر کابل مستقر شده اند و به شدت اوضاع را تحت کنترل دارند. زنان نیز برای انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان شوراهای استانی در مقابل مراکز رای دهی مدت زیادی را انتظار مي‌کشند تا در کنار مردان به رییس جمهور خود رای دهند. انتخابات از ساعت 7 صبح امروز در کابل پایتخت افغانستان و سراسر این کشور آغاز شد.

در این انتخابات هشت نامزد ریاست جمهوری و 2700 نامزد شوراهای استانی رقابت مي‌کنند. عبدالرب رسول سیاف، اشرف غنی احمد زی ، عبدالله عبدالله ، زلمی رسول، هدایت امین ارسلا ، قطب الدین هلال ، گل آقا شیرزی و داوود سلطان زی هشت نامزد تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری افغانستان هستند.

این اولین انتخاباتی است که با مدیریت و نظارت افغان‌ها برگزار مي‌شود؛ نزدیک به 400 هزار تن از نیروهای امنیتی، ارتش و پلیس افغانستان تامین امنیت انتخابات را که در بیش از شش هزار حوزه رای گیری انجام مي‌شود بر عهده دارند. 325 هزار ناظر داخلی و بین المللی بر این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استانی افغانستان نظارت دارند. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان 12 میلیون نفر از مردم این کشور را واجد شرایط شرکت در انتخابات این دوره اعلام کرده است.
صف‌های طولانی مقابل صندوق‌هاي رای‌گیری انتخابات
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح شهر کابل، مراکز اخذ رای در شهر کابل امروز (شنبه) شاهد حضور گسترده زنان و مردان افغان هستند که با شور و شوق زیاد در انتظار انداختن آرای خود به صندوق‌هاي رای هستند. در مقابل اکثر حوزه‌هاي رای گیری در کابل که خبرنگاران از آنها بازدید کردند، صف‌هاي طولانی تشکیل شده و افغان‌ها برای ریختن رای خود به صندوق‌ها انتظار مي‌کشند.

برچسب‌ها: مراکز اخذ رای, حضور گسترده, مردان افغان
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم فروردین 1393ساعت 12:29  توسط ali  |